Skip to content

CZYM JEST PSYCHOBIOLOGIA

Psychobiologia opiera się na świadomości, że nasze fizyczne dolegliwości są odzwierciedleniem naszych emocjonalnych i psychologicznych konfliktów.

Psychobiologia pomaga dotrzeć do emocji i przekonań, które programują nasze dolegliwości. Często są one wynikiem konfliktów, które m.in. zapisane są w projekcie życia (projekcie celu) tworzonego nieświadomie przez rodziców przez wiele miesięcy przed, jak i po poczęciu potomka, oraz w historii rodu. Totalna Biologia pozwala zrozumieć język ciała poprzez psychologiczne spojrzenie na biologię naszego organizmu.

Psychobiologia ma swoje korzenie w Germańskiej Nowej Medycynie, opiera się na wiedzy z Biologiki, Recall Healing i Totalnej Biologii. Psychobiologia bierze pod uwagę nasze konflikty emocjonalne, które swoje źródło mają zarówno w projekcie celu, jak i te pokoleniowe, związane z naszym rodem. W psychobiologii istotne znaczenie ma fakt, że samo uświadomienie sobie konfliktu nie zawsze prowadzi do rozwiązania tego konfliktu i uleczenia. Uwolnienie emocji związanych z danym konfliktem czasami wymaga od nas więcej pracy i samoświadomości – co jednocześnie prowadzi nie tylko do uzdrawiania, ale także pomaga nam we wzrastaniu naszej Świadomości.

Każda nasza dolegliwość fizyczna jest zamanifestowana przez to, co dzieje się na poziomie psychiki i umysłu. Wiele naszych emocji wynika z głębokich przekonań. Często nie jesteśmy świadomi tych emocji, a tym bardziej przekonań. Biologia jest bardzo precyzyjna i nasze konkretne przekonania i emocje odpowiedzialne są za bardzo konkretne organy i struktury w ciele. Psychobiologia opisuje powiązania między umysłem, psychiką, przekonaniami, emocjami i reakcjami naszego organizmu. Dzięki tej świadomości i wiedzy z zakresu psychobiologii możemy zarówno łatwiej odkryć źródło naszych dolegliwości jak i rozwiązać dany konflikt. Nasze ciało przestaje wówczas chorować – następuje powrót do zdrowia.

Z psychobiologii najczęściej korzystamy, kiedy chcemy uleczyć chorobę. Jednak nierzadko wiedza z zakresu psychobiologii wykorzystywana jest jak drogowskazy na mapie w naszym rozwoju osobistym w każdej sferze naszego istnienia.

Włączenie Psychobiologii (rozszerzenie Totalnej Biologii) do terapii refleksologicznej LST daje dużą kompleksowość w podejściu do holistycznego leczenia.

CZYM JEST REFLEKSOLOGIA

Refleksologia Sorensensistem™ zwana terapią neuro-odruchową to dzieło ponad 38 lat pracy Dunki Lone Sorensen, która wykonała ponad 150 tysięcy zabiegów terapeutycznych i stworzyła największą szkołę refleksologii na świecie (26 krajów na 5 kontynentach, 11000 terapeutów). O renomie metody L. Sorensen zdecydowały spektakularne sukcesy terapeutyczne w uszkodzeniach mózgu, chorobach oczu, zaburzeniach hormonalnych, niepłodności.

Refleksologia Soren­sen­si­stem™ są uznane i zare­je­stro­wane w Kata­loń­skim Mini­ster­stwie Zdro­wia. Są także uznane przez mię­dzy­na­ro­dowe stowa­rzy­sze­nia reflek­so­lo­gów: Asso­cia­tion of Refle­xo­lo­gi­sts (AoR) i Fede­ra­tion for Holi­stic The­ra­pi­sts (FHT) w Wiel­kiej Bry­ta­nii, North Caro­lina Refle­xo­logy Asso­cia­tion NCBTMB/ ARCB w USA, Duńskie Stowarzyszenie Refleksologów (DDZ) oraz Irish Refle­xo­lo­gi­sts’ Insti­tute (IRI) w Irlan­dii.

Refleksoterapia to zestaw terapii neuro-odruchowych opartych o tradycyjną i współczesną medycynę Dalekiego Wschodu (Korea, Wietnam). Polega na stymulowaniu punktów i stref na dłoniach, stopach i twarzy w celu rozpoznania zaburzeń w organizmie i ich usuwaniu poprzez przywrócenie równowagi energetycznej. Pobudzanie tych stref i punktów oddziałuje na układ nerwowy, hormonalny, immunologiczny, poprawia krążenie, usuwa napięcia mięśniowe, stres i zmęczenie. Natychmiast całkowicie eliminuje bądź znacznie zmniejsza ból kręgosłupa, kolana, barku czy ból zębów. Terapia nero-odruchowa działa na objawy jaki i przyczynę powstawania dolegliwości. Podstawowymi technikami całej metody są refleksoterapia twarzy, refleksoterapia stóp TCM. Z niektórych jej elementów powstały również terapie upiększające (japoński lifting oraz cosmofacial). Refleksoterapia twarzy opiera się na wiedzy z zakresu neurofizjologii, tradycyjnej medycyny dalekowschodniej oraz masażu Indian z Argentyny.

Refleksoterapia Wrocław

Refleksoterapia twarzy

Refleksologia twarzy polecana jest jako skuteczna metoda wspomagająca leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Delikatny masaż uciskowy twarzy jest relaksujący, bardzo przyjemny (wycisza i odpręża). Stymuluje mózg, pobudza procesy samoleczenia, wzmacnia energetykę organizmu oraz poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Poprzez ucisk, rozcieranie, głaskanie, ugniatanie poszczególnych części twarzy oddziałujemy na cały organizm pobudzając go do samoregulacji. Masaż twarzy działa pobudzająco na układ krążenia, przyczyniając się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry i mięśni. Refleksologia twarzy poprawia jakość skóry, która staje się bardziej elastyczna.

Refleksologia twarzy działa najsilniej ze względu na pracę na zakończeniach nerwów czaszkowych i ich bezpośrednie połączenie z mózgiem (ośrodkami korowymi odpowiadającymi za różne funkcje organizmu). Oprócz działania ogólnoustrojowego, refleksologia twarzy działa też miejscowo, będąc jedną z najlepszych naturalnych metod anti-aging. Refleksologia twarzy działa silnie antystresowo, przeciwbólowo, uspokajająco.

Refleksoterapia stóp Praxis Vertebralis

Refleksoterapia stóp Praxis Vertebralis skupia się na strefach odruchowych związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to potężne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy. Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc kolosalne znaczenie dla organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa, a funkcjonowaniem poszczególnych narządów.

Różnica między refleksoterapią Praxis Vertebralis, a  tradycyjną refleksoterapii polega na tym, że w refleksoterapii Praxis Vertebralis skupiamy się na pracy z układem nerwowym, w refleksoterapii TCM na meridianach.  Praca na stopach dotyczy pracy z układem mięśniowym, kręgosłupem, mózgiem oraz ze strefami odruchowymi poszczególnych narządów. Refleksoterapia stóp jest dobrym uzupełnieniem refleksoterapii twarzy i rąk.

Refleksoterapia Rąk

Refleksoterapia rąk jest to metoda skuteczna zarówno w schorzeniach chronicznych jak i nagłych. Natychmiast całkowicie eliminuje bądź znacznie zmniejsza ból kręgosłupa, kolana, barku czy ból zębów. Refleksoterapię rąk można zastosować w kombinacji z zabiegami na na twarzy i stopach, co potęguje działanie terapii.

Refleksoterapia oczu

Unikalna terapia przygotowana przez Lone Sorensen w ostatnich latach. Łączy standardowy zabieg na twarzy ze stymulacją wybranych punktów i stref wokół oczu, na uszach i stopach. Wybrane punkty spośród kilkudziesięciu zlokalizowanych wokół oczu uciska się precyzyjnie patyczkami higienicznymi. Terapia wzroku znajduje zastosowanie w następujących wadach i schorzeniach oczu: krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm, choroba zezowa, zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra, zaćma (również w przebiegu cukrzycy), zespół suchego oka, otarcie rogówki, krótkowzroczność nocna, daltonizm, zespół Ushera, stany zapalne spojówek.

Tybetańska Refleksologia Głowy i Karku

Medycyna tybetańska stanowi syntezę miejscowych tybetańskich, indyjskich (ajurwedyjskich), perskich (Unani), greckich i chińskich systemów medycznych. Jest nadal stosowana i rozwijana w Tybecie, Indiach, Nepalu, Bhutanie, Ladakhu, Syberii, Chinach i Mongolii, a ostatnio również w różnych częściach Europy i Ameryki Północnej. Odwołuje się do tradycyjnego przekonania, że wszystkie choroby wynikają ostatecznie z „trzech trucizn umysłu”: niewiedzy, przywiązania i awersji.

Syntezując wiedzę z różnych systemów medycznych, Tybetańczycy stworzyli własny system oparty na tysiącach lat doświadczeń i analiz dotyczących zrozumienia czym jest natura zdrowia i choroby.

Tybetańska refleksologia głowy i karku może stanowić osobny zabieg lub być wstępem do refleksoterapii twarzy lub Japońskiego liftingu twarzy. Zabieg pozwala na uzyskanie wyraźnego rozluźnienia mięśni na całym ciele, uwalnia od napięć i negatywnych emocji.

Refleksoterapia Macierzyństwa

Refleksoterapia macierzyństwa może być niezwykle korzystna dla kobiet oczekujący, rodzących lub świeżo po porodzie jak również dla ich dzieci. Może być stosowana zarówno w celu wspomagania organizmu w różnych specyficznych schorzeniach, jak i utrzymaniu dobrego samopoczucia. Regularne sesje pomagają złagodzić niepożądane skutki zmian fizjologicznych w miarę ich postępowania, poprzez wyzwolenie zdolności organizmu do samoregeneracji i samoregulacji. Refleksoterapia pomaga przywrócić równowagę energetyczną podczas całego procesu macierzyństwa w bardzo przyjazny i przyjemny sposób, czego w efekcie jest uczucie relaksu oraz uzyskanie niezbędnej równowagi w zakresie ciała i umysłu. Z refleksologii można korzystać przez cały okres ciąży.

Ciąża jest jednym z najbardziej szczególnych momentów jakie kobieta doświadcza w życiu. Zmiany hormonalne zachodzą dramatycznie od pierwszego momentu ciąży, powodując zmiany w wielu funkcjach fizjologicznych. Refleksoterapia może pomóc w przywróceniu równowagi w większości przypadków, pozwalając przyszłej mamie na dostosowanie się do zmian, które kształtują organizm do końca ciąży i porodu, zmniejszając stany chorobowe, łagodząc objawy i stymulując. Refleksoterapia wspomaga ciało, aby mogło wykorzystać swoje naturalne złoża, tak aby nie było potrzebne stosowanie substancji chemicznych lub inwazyjnych.

źródło: the Kruchnik Method of Reflexology

Japoński Lifting Twarzy

Japoński lifting twarzy Sorensensistem™ to holistyczny zabieg odmładzający opracowany przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i sprawia, że twarz promienieje. Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała. Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę. Zabieg służy do korygowania takich niedoskonałości jak: sucha skóra, tłusta skóra, pryszcze, trądzik, opuchlizna itp. Techniki te łączą także specjalne procedury liftingu oczu, które pozwalają uzyskać: piękny kształt, kolor i blask oczu, uniesienie powiek, zniwelowanie worków pod oczami.

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Istotą Japońskiego liftingu twarzy jest ręczny masaż mięśni oraz stymulacja tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z głębokim liftingiem oraz drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu stosowane są organiczne olejki z zawartością naturalnych kwasów i minerałów wykazujących silne działanie regenerujące. W efekcie Japoński lifting twarzy jest jedynym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne oddziaływanie zdrowotne na cały organizm człowieka.

CZYM JEST METAMORFIKA

„Kręgosłup trzyma pamięć naszego okresu płodowego – poprzez kręgosłup jesteśmy w stałym kontakcie ze ścianami łona i z każdym ruchem, który zachodził w naszej matce” Dr Frederic Leboyer

Okres rozwoju płodowego pozostawia różne pożądane i niepożądane „ślady” w naszych ciałach. Zapisywane są wzorce życiowe powstałe na skutek doświadczeń życia płodowego. Myśli, emocje i zachowania naszych Rodziców, a także ludzi wokół nich oddziałują na nas od samego poczęcia. Obciążenia fizyczne, medyczne, farmakologiczne także. To traumy blokujące przepływ pierwotnej energii życiowej.

Pierwsze wzorce reakcji psychosomatycznych, czyli pewne zdeterminowane już od urodzenia postrzeganie siebie i świata, przekonania, wzorce podejmowania decyzji czy rodzaje motywacji do działania zależą od pamięci Twoich komórek z czasu poczęcia, życia płodowego i porodu. Zakłócają one pełny rozwój i harmonijny przepływ dostępnej w naszych ciałach.

Masaż metamorficzny to holistyczna, delikatna i jednocześnie bardzo silnie transformująca technika. Wywodzi się ona z refleksologii i bazuje na mapie receptorów kręgosłupa zlokalizowanych na stopach, rękach i głowie. Są one uznawane za podstawę dla struktury czasu i zawartej tam informacji. Choć nasze życie płodowe należy do przeszłości to masaż metamorficzny ma na celu zajęcie się nim i uwolnienie zablokowanej w okresie prenatalnym siły życiowej oraz zmienienie wzorców życiowych utrwalony w przeszłości.

Poprzez delikatny masaż stref refleksorycznych kregosłupa swoisty okres naszego „wykształcania się” zostaje przeniesiony w teraźniejszość , do „tu i teraz” , uświadomiony i jednocześnie uwolniony.

Źródło: Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy i Szkoła Multiterapii

OPIS TERAPII:

Pracując z ciałem  korzystam z różnych metod refleksologicznych. W zależności od aktualnych potrzeb danej osoby, techniki pracy lub ich kombinację dobieram indywidualnie. Obserwując reakcje ciała na bodziec jakim jest dotyk, stosuję ucisk, który jest przyjazny i odczuwalny jako przyjemny. W związku z tym że to, co się dzieje w naszym ciele jest odzwierciedleniem naszych emocji i przekonań, pracę z ciałem łączę z wiedzą z psychobiologii, jak i z innymi technikami.

Każda nasza dolegliwość fizyczna jest zamanifestowana przez to, co dzieje się na poziomie psychiki i umysłu. Biologia jest bardzo precyzyjna i nasze konkretne przekonania i emocje odpowiedzialne są za bardzo konkretne organy i struktury w ciele. Refleksoterapia pozwala wsłuchać się w potrzeby ciała. Wyczuć miejsca, które najbardziej potrzebują uwagi. Psychobiologia natomiast daje możliwość zrozumienia schematów w jakich tkwimy. Jest kluczem do zrozumienia powiązania między umysłem, psychiką, przekonaniami, emocjami i reakcjami naszego organizmu. 

Sesja Terapeutyczna

Sesja terapeutyczna jest połączeniem tradycyjnej stymulacji ciała z oddechem i uważnością na to co mówi ciało. Jest to praca pozwalająca dotrzeć do głęboko schowanych emocji, przekonań, które domagają się uważności. W efekcie ciało zostaje uwolnione od napięć, dając poczucie lekkości, swobody i odprężenia, a na poziomie mentalnym zrozumienie schematów życiowych.

Sesja terapeutyczna może obejmować samą konsultację lub łączoną formę, pracy z ciałem (refleksoterapia lub metamorfika) i konsultacją. 

CENNIK

USŁUGA

REFLEKSOTERAPIA

SESJA TERAPEUTYCZNA

SESJA TERAPEUTYCZNA ONLINE

CZAS TRWANIA

1 h

1,5 h

1,5 h

CENA

200 zł

250 zł

250 zł

REFLEKSOTERAPIA:

 1 h
200 zł

SESJA TERAPEUTYCZNA

1.5 h
250 zł

SESJA TERAPEUTYCZNA ONLINE

1.5 h
250 zł