Posted on

Warsztat świadomego dotyku. Otwórz się na głębsze czucie Siebie II

Jaworowy Dom 2-6.02.2022 r.

Zapraszamy Ciebie na kilka wyjątkowych dni, które mają na celu otworzyć Cię na głębsze czucie siebie w ciele. Poczuć czym jest świadomy dotyk, zrozumieć mowę ciała, jak również otworzyć swoje ciało na dotyk.

Warsztat ten jest zarówno przygotowaniem do kursu Lomi Lomi Nui, jak i poszerzeniem swoich umiejętności dla tych co już masują i możliwością poznania nowych technik. 

Dotyk jest naturalnym sposobem komunikacji, którym możemy wyrażać siebie, obdarowywać troską, dawać wzajemne wsparcie, doświadczać rozluźnienia i uwolnienia od tego co już nam nie służy, zapraszać tym samym nowe jakości do naszego życia. To jakość dotyku otwiera ciało i buduje zaufanie. Dotykając ciała dotykamy nie tylko tkanki fizycznej, ale również wielu subtelnych poziomów naszego istnienia. Wyczucie, empatia i akceptacja pozwala aby to co trudne w nas mogło się przejawić na zewnątrz. A im więcej w nas obecności, uważności, nastawienia na słuchanie tym większe zaproszenie ze strony ciała dostajemy by stać się świadkiem uruchomienia jego wewnętrznego potencjału uzdrawiania.

Podczas warsztatu będziecie przyglądać się znaczeniu dotyku, różnym jakościom dotyku, ale przede wszystkim budować głębszą relację z samym sobą, aby wyjść do drugiej osoby z zupełnie innego miejsca niż pragnienia, potrzeby, braki. Będziecie uczyć się swojego ciała, aby lepiej zrozumieć drugie ciało. Nauczycie się słuchać. Będzie to czas zagłębiania się się w ciszę w sobie, wyostrzenia zmysłów. Poczujecie jak pracuje tkanka, jak reaguje na różne jakości dotyku oraz kiedy nas zaprasza abyśmy mogli wejść w jej głębsze struktury. Poznacie jak reaguje ciało gdy dotykamy w nich blokad i gdy się one rozpuszczają. 

Podzielimy podzielimy się z Wami  uzdrawiającą sztuką, jaką jest masaż Lomi Lomi Nui według linii Abrahama Kawaii. Sztuką, która łączy nas z energią życia, całością siebie. Pokażemy jak można masaż zmienić w rytuał, podczas którego poznajemy i uwalniamy od dolegliwości nasze cielesne Ja. Wszyscy mamy naturalny dostęp do tego co chcielibyśmy zaprosić do naszego życia, a nauka różnych technik masażu hawajskiego Lomi Lomi Nui może być wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie, jak się na to otworzyć. 

Poza doświadczaniem masażu, zarówno w formie dawania jak i brania, zapoznamy Ciebie z mapami ciała – czyli makrosystemem zawartym w mikrosystemie. Twarz, stopy, dłonie to pomniejszone reprezentacje ciała, których stymulacja powoduje interakcję z całym organizmem. Nauczymy Ciebie jak wspierać organizm poprzez pracę na tych mapach oraz jak zrozumieć język, którym komunikuje się z nami ciało.

Przyjrzymy się bliżej wyczuwalnym napięciom w ciele, posłuchamy jakie historie, emocje z nich płyną. Podzielimy się różnymi technikami, które wspomogą Ciebie w pracy ze sobą i budowaniu głębszej relacji z samym sobą. Popracujemy nad wyostrzeniem zmysłów, poszerzaniem percepcji. Zatrzymamy się i posłuchamy siebie nawzajem. Będziemy budować samoświadomość poprzez ruch, ucząc się współpracy i zaufania do siebie. Poznasz swoje granice oraz doświadczysz jak wyczuć granice drugiej osoby. Nauczysz się pracować z oddechem, poznasz dlaczego ma tak istotny wpływ na pracę z ciałem, jakie ma korzyści oraz jak korzystać z oddechu podczas pracy z ciałem.

Podczas warsztatu:

• zdobędziesz ogólną wiedzę o filozofii masażu hawajskiego, poznasz podstawowe techniki pracy z ciałem oraz wiele elementów szczegółowych, które mają wpływ na jakość masażu,
• nauczymy Cię fregaty, która jest podstawą do tańca wokół stołu, a jednocześnie uczy uważności, równoważy obie półkule mózgowe oraz mocno osadza w tu i teraz,
• skorzystasz z wymiennych sesji masażu – przyjmowanie i dawanie
• poznasz techniki oddechowe oraz dowiesz się jak świadomie korzystać z możliwości jakie daje oddech,
• poznasz mapy ciała oraz nauczysz się jak z nich korzystać,
• nauczysz się jak pracować z odczuwalnym bólem i napięciem w swoim ciele,
• nauczysz się jak dbać i wspierać swoje ciało na co dzień,
• poznasz mowę ciała,
• doświadczysz sztuki obecności i połączenia z sercem,
• skorzystasz z różnych technik i narzędzi wspierających własny rozwój oraz pracę z emocjami,
• zbudujesz większą świadomość swojego ciała poprzez ćwiczenia ruchowe oraz poznasz jego możliwości i ograniczenia,
• rozbudzisz spontaniczność i intuicyjną ekspresję w tańcu spontanicznym.

PLAN WYJAZDU

ŚRODA:

16.00-17.00

 • Krąg i przywitanie – INTENCJA

17.00-18.00 – medytacja na sali

18.00-19.00 – kolacja

19.30 – sesja oddechowa 

CZWARTEK:

8.00-9.00 – poranny rozruch

9.00-10.00 – śniadanie

10.00-13.00

 • poranny krąg
 • praktyki przygotowujące i  ćwiczenia na sali

13.00-14.00 – obiad

14.30-18.00

 • ćwiczenia przygotowujące
 • wstęp do Lomi Lomi Nui – rotacje główne
 • filozofia Huny – podstawy.

18.00-19.00 – kolacja

19.30 – sesja oddechowa

PIĄTEK:

8.00-9.00 – poranny rozruch

9.00-10.00 – śniadanie

10.00-13.00

 • poranny krąg
 • automasaż twarzy
 • ćwiczenia przygotowujące
 • zapoznanie z koncepcją psychobiologii + ćwiczenia 

13.00-14.00 – obiad

14.30 – 18.00

 • zapoznanie z refleksologią rąk i stóp + ćwiczenia
 • wymienny masaż stóp i rąk

18.00-19.00 – kolacja

19.30 – taniec spontaniczny

SOBOTA:

8.00-9.00 – poranny rozruch + fregata 

9.00-10.00 – śniadanie

10.00-13.00

 • poranny krąg
 • techniki masażu Lomi Lomi Nui – tył ciała

13.00-14.00 – obiad

14.30 – 18.00

 • techniki masażu Lomi Lomi Nui – przód ciała
 • masaż Lomi Lomi Nui głowy

18.00-19.00 – kolacja

19.30 – 20.30

 • sauna dla chętnych.

NIEDZIELA:

8.00-9.00 – poranny rozruch

9.00-13.00 

 • świadoma praca z samym sobą – ćwiczenie 
 • masaż Świątynny

13.00-14.00 obiad

14.30-16.00

 • zakończenie.

Relacja z poprzedniego wyjazdu

Kim jesteśmy:

Od około 10 lat zajmujemy się pracą z ciałem. Kilka lat temu rozpoczęłyśmy wspólną przygodę, poprzez cykliczne spotkania, gdzie wspomagałyśmy ludzi poprzez pracę z ciałem w ich drodze do siebie. Był to czas, gdzie otwierałyśmy się wspólnie na nowe jakości w sobie, poznawałyśmy i kształtowałyśmy siebie na nowo. Był to czas, który zaowocował pomysłem na wspólny warsztat w tematyce, którą obie znamy i czujemy najlepiej.

AGNIESZKA GARSZTKA-SITARZ

Moje pierwsze spotkanie z masażem, oraz pracę z ciałem rozpoczęłam w 2010roku. Specjalizuję się w pracy z ciałem według hawajskiego systemu zdrowia Kino Mana, którego elementami są: masaż Lomi Lomi Nui, Huna i Hula. Jestem nauczycielem i praktykiem Certyfikowany przez Aloha International, Hawaii ( Kumu Susan Pa’iniu Floyd).
Przez 10 lat prowadziłam swoją działalność Maitri Institute w której wspierałam ludzi w dojściu do wewnętrznej harmonii w połączeniu ciało-umysł-duch. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów masaży z różnych stron świata, które dały mi możliwość głębszego zrozumienia i poznania siebie, co przełożyło się na rozumienie i czucie drugiego człowieka.
Od kilkunastu lat czynnie uczestniczę w warsztatach dotyczących pracy z ciałem i emocjami pod okiem doświadczonych nauczycieli z różnych stron świata – masaż, taniec intuicyjny, joga, medytacja, wizualizacja, tantra, szamanizm i inne. Nieustannie pogłębiam swoją świadomość do bycia w Pełni.
Zdobyte doświadczenia stosuję w autorskiej sesji masażu La’a kea – „Światło miłości” dzięki której możemy dotrzeć do głębokich napięć, traum, blokad, schematów, wzorców uwalniając je w łagodny sposób, zapraszając w to miejsce nowe jakości.
Moją pasją jest taniec, tańczę od kiedy pamiętam, łączę to z medytacją w ruchu, jako spontaniczne wyrażanie siebie, swojego wnętrza, emocji.
Czuję się kochanym dzieckiem natury, jestem ciekawa świata, żyję w zgodzie z rytmami natury, kocham życie i ludzi.
Obecnie współtworzę ośrodek rozwoju osobistego Jaworowy Dom, w którym organizuję wiele wyjątkowych warsztatów skupiających wspaniałych nauczycieli i ludzi.

MARLENA MAZIJ

Od 2014 roku rozpoczęłam “pracę z ciałem” poprzez wykonywanie różnego rodzaju masaży. Uczestniczyłam w wielu warsztatach pogłębiających wiedzę z zakresu ciała, energii i umysłu. Uczyłam się w Instytucie Temprana w Warszawie, gdzie prowadzone są szkolenia z refleksologii według metody Lone Sorensen (sorensensistem TM). Odebrałam dyplomy z refleksologii twarzy, rąk, stóp, schorzeń oczu, tybetańskiej refleksologii głowy i karku oraz japońskiego liftingu twarzy. Aby lepiej zrozumieć zmiany jakie zachodzą w ciele i jakie przekonania je powodują ukończyłam stacjonarną Akademię Psychobiologii u dr Marzanny Radziszewskiej-Konopka. W tym samym czasie uzyskałam tytuł czeladnika w zawodzie Naturopata. W celu poszerzenia umiejętności pracy z emocjami rozpoczęłam naukę TREE Therapeutic Reflexology Emotional Equilibrium w Akademii Refleksologii Terapeutycznej ART w Warszawie. Mając świadomość jak ważny jest moment ciąży i poczęcia, z jakimi trudnościami i dolegliwościami kobiety spotykają się w tym czasie, zgłębiłam refleksologię macierzyństwa u Mauricio Kruchlik, refleksologa i doula. Poznałam technikę metamorficzną, która umożliwia transformowanie wzorców życiowych powstałych na skutek różnych, trudnych doświadczeń w okresie prenatalnym. Aktualnie rozpoczęłam dwuletnią szkołę terapii czaszkowo-krzyżowej w ujęciu biodynamicznym, w Europejskim Centrum Terapii założonym przez Joannę Czarny. Cały czas poszerzam swoją wiedzę z psychosomatyki, pracy z podświadomością i uwalniania emocji oraz pogłębiam wiedzę o nowe metody pracy.Moim celem jest dotarcie przy współpracy z daną osobą do uwięzionych w tkankach emocji i w efekcie uwolnienie ciała od powstałych blokad. Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom stymulacji ciała poprzez przyjazny dotyk oraz rozwiniętym zdolnościom czucia i rozumienia języka ciała, mogę towarzyszyć ludziom w docieraniu do siebie, dając poczucie lekkości, swobody i odprężenia. Pokazuję jak samemu odkrywać te miejsca i radzić sobie z trudnymi emocjami na co dzień.

CENA WARSZTATU (BEZ NOCLEGU I WYŻYWIENIA):

1200 PLN (5 dni warsztatu)

CENA POBYTU (OBEJMUJE SAM NOCLEG I WYŻYWIENIE):

700 PLN (5 dni)

Cena pobytu obejmuje:

WYŻYWIENIE:
Wegetariańskie.

ZAKWATEROWANIE:
Pokoje 2-3 os.
www.jaworowydom.pl

Rezerwacja miejsca to wpłata zadatku w wysokości 300zł na konto, które podam drogą mailową zainteresowanym.

OSOBY PROWADZĄCE/KONTAKT:

Agnieszka – 535 497 966
agnieszka@jaworowydom.pl
Marlena – 604 907 754
marlena.mazij@gmail.com

Link do wydarzenia na fb

Polecane posty

Wiadomość

Śmiało, napisz :)

Not readable? Change text. captcha txt
0
Would love your thoughts, please comment.x